Školy v přírodě - Jeseníky, Lipová-lázně

Škola v přírodě představuje jednu z tradičních forem výuky a výchovného působení školy na žáky. Původně byly školy v přírodě pořádány především jako ozdravné akce pro zotavení žáků z lokalit se zhoršenými podmínkami životního prostředí. Školy v přírodě mají pro děti velký význam z hlediska zdravotního i výchovně vzdělávacího.

Zdravotní a rekreační význam

  • Žáci tráví značnou část dne ve zdravém přírodním prostředí, otužují se. Dostatek aktivního pohybu na čerstvé vzduchu zvyšuje jejich tělesnou zdatnost.
  • Škola v přírodě přispívá k upevnění správných hygienických návyků
  • Děti si odpočinou od zaběhnutého stereotypu všedních školních dní, odpoutají se od každodenních starostí, či případných rodinných problémů a prožijí nevšední zážitky v kolektivu svých kamarádů.
Školy v přírodě - Jeseníky, Lipová-lázně
shadow

Vzdělávací a výchovný význam

  • Žáci poznávají nové prostředí, seznamují se s ním, poznávají nová místa, přírodní ekosystémy a organismy, které v nich žijí.
  • Prohlubuje se smyslové vnímání přírody, rozvíjí se správný vztah k životnímu prostředí, estetické a etické cítění.
  • Výběrem aktivit a širokou nabídkou činností přispíváme k uspokojení sociálních potřeb, rozvíjíme tvořivost a podporujeme samostatnost žáků, žáci se učí vzájemné pomoci a toleranci.
  • Dobrovolná účast na některých činnostech, přispívá k psychické pohodě dítěte.
  • Pobyt napomáhá při vytváření a prohlubování dobrých vztahů mezi dětmi ve třídě a začlenění problémových žáků do třídního kolektivu

Škola v přírodě umožní učitelům žáky lépe poznat a vytvořit si přesnější obrázek o kolektivu i o jednotlivých osobnostech, liberálnější vztah mezi učitelem a žákem pozitivně ovlivňuje další práci s třídním kolektivem ve škole.

Pro školy v přírodě máme vyhrazený Penzion Pod Sněhulákem. Při rozhodování Vám pomohou i naše ceny ubytování. Užitečné Vám mohou být i tipy na výlety do okolí rekreačního areálu SKI CENTRUM Miroslav.
SKI CENTRUM Miroslav je obklopené lesy, z jedné strany sjezdovkami a samozřejmostí je čerstvý jesenický vzduch. Můžete si sami opékat buřty, nebo grilovat masíčko. Součástí penzionu je také restaurace, která může sloužit jako společenská místnost, nebo místnost pro výuku. Pro školy v přírodě je připravená 5x denně strava (snídaně, dopolední svačinka, oběd, odpolední svačinka, večeře).

Pokoje - Penzion Pod Sněhulákem - Jeseníky, Lipová-lázně

Restaurace - Penzion Pod Sněhulákem - Jeseníky, Lipová-lázně

Okolí - Penzion Pod Sněhulákem - Jeseníky, Lipová-lázně